باغ دریایی وارنا , بلغارستان

باغ دریایی وارنا

شهر ساحلی وارنا در بلغارستان یکی از مقاصد مهم توریستی در منطقه بالکان شمرده می شود. یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری شهر وارنا، باغ دریایی بلغارستان است که قدمت آن به قرن نوزدهم میلادی می رسد. گردشگران این باغ زیبا را محلی مناسب برای پیاده روی، دویدن، و آرامش در شهر ساحلی وارنا تصیف می کنند. معماری زیبای این پارک، امکان پیاده روی در ساحل دریای سیاه را برای گردشگران فراهم می کند.

باغ دریایی بلغارستان واقع در شهر وارنا پارکی طبیعی و منحصر به فرد و تاریخی است که به عنوان بزرگترین پارک طبیعی شبه جزیره بالکان و یکی از مهمترین ذخایر طبیعی کشور بلغارستان شناخته شده است. باغ دریایی ماحصل یکی از شاخه های مهم علم معماری، یعنی معماری منظر است.

ویژگی های باغ دریایی وارنا - بلغارستان

باغ دریایی وارنا،  امروزه مساحتی حدود 90هزار متر مربع وسعت دارد. از جمله جاذبه های باغ دریایی موزه تاریخ طبیعی، رصدخانه نیکلاس کوپرینک، دلفیناریوم وارنا، آکواریوم وارنا،گلخانه، باغ وحش و... است.

باغ دریایی وارنا مکانی محبوب برای تفریح شهروندان و توریست هامحسوب می شود. تنها چند دقیقه پیاده روی از مرکز شهر وارنا، شما را به این پارک می رساند. خیابان های کنار ساحل با وجود رستوران ها و بارها و کازینو ها و منظره ی بی نظیر دریای سیاه محلی مناسب برای همه گردشگران است. اگر به این مکان سفر می کنید اجرای 40 دقیقه ای دلفین ها را در دلفیناریوم باغ دریایی وارنا از دست ندهید.

یکی از شاهکار های معماری ساخته شده در باغ دریایی ساختمان وارنا آکواریوم است که بین سالهای 1911-1906 بنا شد. همچنین در سال های 1912-1913 چندین فواره ی بزرگ و زیبا نیز در باغ ساخته شد.

تاریخچه باغ دریایی وارنا – بلغارستان

مکانی که امروز باغ دریایی وارنا نام گرفته است در اواسط قرن 19 زمینی بیابانی بیرون دیواره های شهر بود. در سال 1862 به دستور شهردار وقت باغ کوچکی در این مکان بنا شد. بعد از استقلال بلغارستان از امپراتوری عثمانی در سال 1878 شهردار اسن منطقه پیشنهاد تاسیس باغ دریایی را داد و همین پیشنهاد را برای تاسیس پارک ساحلی نیز در سال 1888 دوباره مطرح کرد، با وجود شک و شبهه های موجود بودجه راه اندازی و ساخت این دو پروژه تامین و پرداخت شد.

کسی که بیش از همه در توسعه باغ دریایی نقش داشت باغبانی اهل چک بود به نام آنتون نواک که متخصص توسعه این قبیل باغ ها بود و پیش از آن در استرالیا، وین و مجارستان هم این کار را انجام داده بود.  در آخر باغ دریایی تا 26000 متر مربع بسط پیدا کرد و بعد ها با نقشه معمار فرانسوی مارتینیس  بیشتر توسعه یافت.

آنتون نواک که به دعوت هموطن خود کارل اسکورپیل از طرف شهرداری وارنا به بلغارتان آمده بود در سال 1895 به وارنا رسید و کار خود را آغاز کرد. نواک در زمان اقامت اش در وارنا کار عظیمی انجام داد. او باغ را به طور اساسی مرتب کرد و دستور تهیه بسیاری از گیاهان ارزشمند و نادر را از دریای سیاه و مدیترانه صادر کرد.

چگونه به باغ دریایی وارنا برویم؟

آدرس باغ دریایی وارنا

, Primorsk park,Varna, Bulgaria وارنا, بلغارستان

ساعت کار باغ دریایی وارنا

June - September: 09:00 - 19:00; بدون تعطیلی October - May: 09:00 - 17:00; روز تعطیلی:دوشنبه

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره باغ دریایی وارنا چیست؟

جهت رزرو هتل در وارنا با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵