دهکده روپیت بلغارستان , بلغارستان

دهکده روپیت بلغارستان

دهکده ی روپیت منطقه کوهستانی کوچک محافظت شده  در شمال شرقی استان بلگاگوگراد بلغارستان  است که در 10-12 کیلومتری شمال پتریچ و سمت راست رودخانه استرما واقع شده است. این منطقه با آب و هوایی اقلیمی و مدیترانه ای، تابستان های گرم و خشک و زمستان هایی ملایم و مطبوع دارد. و به سبب شرایط آب و هوایی اش، خانه ای مناسب و مطلوب برای بسیاری از گونه های گیاهی و جانوری و گردشگاهی دلپذیر برای توریست ها و گردشگران بین المللی است.

اگر قصد گذراندن چند روز بی دغدغه و آرام در بلغارستان را دارید دهکده روپیت مکانی امن و ساکت برای شما خواهد بود و تماشای کلیسا، پرندگان، بقایای شهر قدیمی و خانه ی بابا وانگا قطعا تعطیلات مطلوبی را برای شما به ارمغان می آورد.

گونه های جانوری و گیاهی در دهکده روپیت بلغارستان

دهکده روپیت در مسیر مهاجرت پرندگان قرار دارد بنا براینبسیاری  از گونه های نادر پرندگان در این منطقه دیده می شوند. 13 گونه گیاهی در این منطقه در خطر انقراض قرار دارند.

201 گونه ثابت پرنده به همراه تعدادی گونه معمولی در دهکده روپیت زندگی می کنند. همچنین گونه های ماری که در بلغارستان شناخته شده اند همگی در این منطقه به سر می برند به همراه 4 گونه لاک پشت و حیواناتی که همگی زندگی در دمایی با درجه حرارت بالا را ترجیع می دهند.

دهکده ی روپیت همچنین به خاطر چشمه های آب گرم با خاصیت درمانی، با دمایی حدود 71-78 درجه سانتیگراد منطقه ای محبوب برای گردشگران محسوب می شود.

کلیسای باباوانگا در دهکده روپیت بلغارستان

دهکده ی روپیت محل دفن پیشگویی بزرگ بوده است که به بابا وانگا( 1911-1996 )شهرت داشته است. بابا وانگا پیشگویی های دقیق و بزرگی انجام داده است، از جمله فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، فاجعه ی چرنوبیل، تاریخ مرگ استالین و مرگ پرنسس دایانا. در سال 1992 با حمایت مالی بابا وانگا کلیسایی  ساخته شد که با وجود اینکه محلی برای عبادت عموم مردم بود به مکانی زیبا برای گردشگران نیز تبدیل گشت، اگرچه کلیسا به طور کلی با شورای مقدس مسیحیت و کلیسای ارتودکس مسیحیت همسو نیست. تصاویر و نگارگری های کلیسا توسط نقاش هنرمند "اسویتلین روسو" خلق شده است. خانه ی بابا وانگا  از کلیسا قابل رویت است.

چگونه به دهکده روپیت بلغارستان برویم؟

آدرس دهکده روپیت بلغارستان

در فاصله 10 کیلومتری از پتریچ (Petrich) و دو کیلومتری از دهکده روپیت، در دامنه شرقی کوه‌های آتش‌فشانی کوژاه (281 متر ارتفاع) و سمت راست رودخانه استروما وارنا, بلغارستان

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره دهکده روپیت بلغارستان چیست؟

جهت رزرو هتل در وارنا با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵