پارک ملی ماسه های طلایی وارنا , بلغارستان

پارک ملی ماسه های طلایی وارنا

پارک ملی ماسه های طلایی بلغارستان یکی از جاذبه های توریستی این کشور در استان وارنا در سواحل شمال دریای سیاه واقع شده است. مساحت این پارک 13 کیلومتر مربع، طول آن 9.2 کیلومتر و عرض آن حدودا 1.2 کیلومتر است. پارک ملی ماسه های طلایی بلغارستان از سال 1943 به عنوان یکی از مناطق حفاظت شده طبیعی شناخته شد.

سواحل پارک ملی ماسه های طلایی به علت دارا بودن ماسه هایی از جنس کوارتز طلایی کمیاب بسیار محبوب است و تماشای این ماسه ها در آفتاب ساحلی دریای سیاه واقعا دلچسب است. همچنین وجود چشمه های آب گرم که خاصیت درمانی نیز دارند محیط را بسیار آرامش بخش می کند. گردشگرن بسیاری همه ساله برای تفریح در این پارک زیبا، آفتاب گرفتن در سواحل و استفاده از چشمه های آبگرم طبیعی، به پارک ملی ماسه های طلایی بلغارستان می آیند.در پارک ملی ماسه های طلایی می توان با عبور از کوچه های سبز آکنده از گیاهان سبز و شاداب، به آلاچیق هایی رسید که برای استراحت گردشگران تعبیه شده اند.

پارک ملی ماسه های طلایی در همسایگیشهر ساحلی ماسه های طلایی در شمال دریای سیاه در بلغارستان واقع است. شهر ماسه های طلایی به وسیله یک نوار طولانی از ویلا ها و اقامتگاه های توریستی به وارنا متصل است. این منطقه ساحلی زیبا با وجود رستوران ها، کافه ها، بارها، کازینو ها و بیش از 100 هتل برای انواع سلیقه ها، همه ساله پذیرای تعداد زیادی توریست و گردشگر از مرکز و شرق اروپا، رومانی، اوکراین، لهستان، انگلستان و ... است.

یکی دیگر از همسایگان پارک ملی ماسه های طلایی، شهر ساحلی بالچیک بلغارستان است. این فاصله 22کیلومتری را می توان در کمتر از 30 دقیقه با خودرو پیمود و از مسیر زیبا و ساحلی لذت برد.

اکوسیستم پارک ملی ماسه های طلایی بلغارستان

پارک ملی ماسه های طلایی شامل درختان برگ ریز و گونه های مختلفی از بلوط است از جمله بلوط خزه پوش، بلوط مجاری، بلوط سفید باتلاقی و دیگر گونه ها است. پوشش گیاهی بومی پارک برخلاف جنگل که بلوط ها آن را در بر گرفته اند، اکوسیستم های متراکم جنگلی را شامل می شود. این جنگل ها تقریبا تمام گونه های درختی محلی را شامل می شود که برخی از آن ها بیش از 100 سال عمر دارند.

گونه ها ی جانوری پارک از جمله 2 گونه دو زیست، 8 گونه خزنده، 78 گونه پرنده، 25 گونه پستاندار هستند که همگی در این منطقه  حفاظت شده زندگی می کنند.

ماسه های طلایی از سال 1957 به تدریج در طی بیست سال  رو به توسعه رفت و به منطقه ای تفریحی و توریستی تبدیل شد. اما در حین این توسعه برخی از نقاط برجسته طبیعی این منطقه از بین رفتند. مانند تالاب های فراوانی که در ساحل ماسه های طلایی بودند، لاک پشت ها، مارها و پرندگانی که در این ناحیه زندگی می کردند. اما قسمت زیادی از پارک طبیعی همچنان حفظ شده و به تدریج در حال بسط و گسترش است.

آثار تاریخی پارک ملی ماسه های طلایی بلغارستان

آثار تاریخی و میراث فرهنگی پارک ملی ماسه های طلایی، بجا مانده از دوران باستان و قرون وسطی هستند. در جای جای این مجموعه دیدنی، با آثار تاریخی ریز و درشت برمی خورید. یکی از مهمترین آنها صومعه آلاجا است. این صومعه سنگی متعلق به قرون وسطی در قرون 13 و 14 میلادی ساخته و در سال 1957 میلادی به عنوان یکی از میراث فرهنگی بلغارستان، ثبت ملی شد. یکی دیگر از آثار تاریخی پارک ملی ماسه های طلایی، مجموعه غارهای کاتاکامب است که در 800 متری صومعه آلاجا قرار دارد. 

چگونه به پارک ملی ماسه های طلایی وارنا برویم؟

پارک ملی ماسه های طلایی، در استان وارنا در شمال شرقی کشور بلغارستان قرار دارد. این پارک جنگلی زیبا، در 17 کیلومتری شمال شهر توریستی وارنا واقع شده است. فاصله پارک ملی ماسه های طلایی، با شهر سوفیا پایتخت بلغارستان 450 کیلومتر است. این مسیر را می توان با هواپیما یا از طریق سرویس های حمل و نقل عمومی طی کرد

آدرس پارک ملی ماسه های طلایی وارنا

Varna Municipality, Varna Province, Bulgaria وارنا, بلغارستان

ساعت کار پارک ملی ماسه های طلایی وارنا

دوشنبه تا جمع از 8:30 صبح تا 4:30 بعد از ظهر شنبه ها و یکشنبه ها در مناسبات خاص باز است

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره پارک ملی ماسه های طلایی وارنا چیست؟

جهت رزرو هتل در وارنا با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵