منطقه بالچیک , بلغارستان

منطقه بالچیک

معرفی منطقه بالچیک بلغارستان

شهر ساحلی بالچیک بر کرانه دریای سیاه یکی از تفریح گاه های ساحلی کشور بلغارستان، همواره سرشار از گردشگرانی است که برای آفتاب گرفتن، شنا در سواحل زیبای دریای سیاه و استفاده از آب و هوای مطبوع و طبیعت لذتبخش آن، به شمال شرقی بلغارستان می روند. علاوه بر زیبایی های طبیعی و امکانات تفریحی، جاذبه های تاریخی بسیاری در شهر بالچیک قرار دارند که از جمله مهمترین آنها، می توان به مجموعه قصر بالچیک اشاره کرد.

با توجه به استقبال گردشگران بین المللی از شهرهای ساحلی بلغارستان، دولت این کشور تلاش زیادی برای تقویت زیرساخت های گردشگری در این مناطق انجام داده است. بالچیک یکی از نمونه های این تلاش است.

موقعیت جغرافیایی منطقه بالچیک بلغارستان

شهر بالچیک بلغارستان بر فراز تپه هایی که از دوبروجا تا ساحل دریای سیاه کشیده شده اند، بنا شده است. بالچیک شهری ساحلی در شمال شرقی کشور بلغارستان است که در مجاورت دریای سیاه واقع شده است. شهر ساحلی بالچیک در استان دوبریج در مرز با همسایه شمالی بلغارستان، یعنی رومانی قرار دارد.

این منطقه زیبا و توریستی، فاصله اندکی با شهر زیبای وارنا دارد؛ بالچیک در 42 کیلومتری شهر وارنا واقع شده است و گردشگران می توانند این فاصله را در کمتر از 30 دقیقه با استفاده از خودرو و اتوبوس طی کنند. فاصله شهر بالچیک با سوفیا پایتخت بلغارستان، حدودا 480کیلومتر است که این مسافت را با خودرو در حدودپنج و نیم ساعت و با هواپیما در 50 دقیقه پیموده می شود.

تاریخچه منطقه بالچیک

منطقه بالچیک بلغارستان قرن ها پیش از میلاد مسیح توسط سلسله تراسیان بنا نهاده شد. در قرون بعد، گروهی از اقوام یونانی در بالچیک  ساکن شدند. این شهر در دوره های مختلف تاریخی، بخشی از قلمرو امپراتوری های یونان، روم و بیزانس و عثمانی بوده است.

بعد از استقلال بلغارستان از عثمانی در سال 1878 بالچیک به عنوان مرکزی ثروتمند برای کشاورزی و بندری مهم برای صادرات گندم شناخته شد.  بعد از دومین جنگ بالکان در 1913 شهر، قسمتی از پادشاهی رومانی گشت. اما در فاصله سالهای 1916 تا 1919 در جنگ جهانی اول، شهر توسط بلغاری ها باز پس گرفته شد. وقتی خشونت در منطقه پایان یافت، رومانی ها قدرتشان را در منطقه افزایش دادند اما در سال 1940 درست قبل از بروز جنگ جهانی دوم، بر اساس پیمان کرایووا منطقه بالچیک به طور کامل توسط رومانی به بلغارستان واگذار شد.

شهر بالچیک در دهه های اخیر به منطقه ای شهری و توسعه یافته مبدل گشت و سرانجام با سرمایه گذاری های داخلی و خارجی، به مقصدی پر رفت و آمد برای توریست های بلغارستان تبدیل شد.

کاخ سلطنتی بالچیک بلغارستان

یکی از جاذبه های دیدنی معروف در این منطقه، کاخ سلطنتی بالچیک است. این قصر در فاصله سالهای 1926 تا 1937 در زمانی که منطقه بالچیک تحت اشغال رومانی بود، به دستور ماریا ملکه رومانی ساخته شد تا استراحتگاهی مجلل برای او و خانواده سلطنتی رومانی باشد. مجموعه کاخ بالچیک از چندین ویلای مسکونی، سالن دخانیات، مرکز انرژی، صومعه، کلیسای کوچک، انبار و چندین بنای دیگر تشکیل شده است.بسیاری از این بناها در حل حاضر بازسازی شده و برای اسکان گردشگران  استفاده می شوند.  باغی که برای این مجموعه ساخته شد، در حال حاضر به باغ گیاهان دارویی تبدیل شده است. 

چگونه به منطقه بالچیک برویم؟

بالچیک در 42 کیلومتری شهر وارنا واقع شده است و گردشگران می توانند این فاصله را در کمتر از 30 دقیقه با استفاده از خودرو و اتوبوس طی کنند. فاصله شهر بالچیک با سوفیا پایتخت بلغارستان، حدودا 480کیلومتر است که این مسافت را با خودرو در حدودپنج و نیم ساعت و با هواپیما در 50 دقیقه پیموده می شود

آدرس منطقه بالچیک

بالچیک شهری ساحلی در شمال شرقی کشور بلغارستان است که در مجاورت دریای سیاه واقع شده است. شهر ساحلی بالچیک در استان دوبریج در مرز با همسایه شمالی بلغارستان، یعنی رومانی قرار دارد. وارنا, بلغارستان

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره منطقه بالچیک چیست؟

جهت رزرو هتل در وارنا با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵