پارک ملی کوهستان ویتوشا , بلغارستان

پارک ملی کوهستان ویتوشا

ویتوشا کوهستان آتشفشانی سرسبزی در نزدیکی شهر صوفیا، پایتخت بلغارستان است. مکانی جذاب برای دوستداران طبیعت که بیش از هشتاد سال است عنوان «پارک ملی کوهستان ویتوشا» را بر خود دارد و به اعتقاد مردم بلغارستان قطعه ای از بهشت است که به مردم بلغار هدیه شده.  ویتوشا محلی زیبا و باشکوه برای دوستداران طبیعت است. کوهنوردان و اسکی بازان بی شماری این محل را برای ورزش انتخاب می کنند. ویتوشا محلی مناسب برای پیاده رودی نیز هست و نمایی فوق العاده زیبا از شهر صوفیا به شما ارائه می دهد.

تاریخچه پارک ملی کوهستان ویتوشا بلغارستان

پارک ملی کوهستان ویتوشا قدیمی ترین پارک طبیعی بلغارستان و شبه جزیره بالکان به شمار می رود. ویتوشا در سال 1934 به عنوان پارک ملی ثبت شد و در سال 2000 به عنوان یکی از آثار طبیعی ملی بلغارستان ثبت شد. اگر به بلندترین نقطه ویتوشا بروید، آنجا یک ایستگاه بزرگ هواشناسی می بینید که پایگاه اصلی گروه نجات کوهستان ویتوشا نیز در همان مکان مستقر است. کوهنوردان هم از این ساختمان هشتاد ساله در مرتفع ترین نقطه پارک ملی کوهستان ویتوشا، برای استراحت استفاده می کنند.

تله کابین پارک ملی کوهستان ویتوشا بلغارستان

یکی از جذاب ترین بخش های بازدید از پارک ملی کوهستان ویتوشا، تله کابین آن است. تله کابین ویتوشا این امکان را به شما می دهد که به راحتی از کوهستان زیبای ویتوشا گذر کنید و تمام زیبایی های آن را از بالا شاهد باشید. مناظر فوق العاده ویتوشا در تمام فصول سال دیدنی است. چشم انداز بسیار زیبا به صوفیا پایتخت بلغارستان نیز از دیگر امتیازات تله کابین ویتوشا است.

پیاده روی در پارک ملی کوهستان ویتوشا بلغارستان

در سال 1895 نویسنده مشهور بلغاری به نام کنستانتینو آلکو توانست 300 نفر را متقاعد کند که به جای ماندن در گرد و غبار خیابان و تنگی کافه ها، از مرکز شهر تا بلندترین نقطه ویتوشا، مسافتی بیش از 2290 متر را پیاده طی کنند. این واقعه نقطه آغازی شد برای همگانی شدن پیاده روی و کوهنوردی در کوهستان ویتوشا و تبدیل شدن آن به مکانی گردشگران و دوستداران طبیعت. امروزه با گذشت بیش از 120 سال از آن روز، گردشگران بسیاری برای پیاده روی در پارک ملی کوهستان ویتوشا به این منطقه می آیند.

 

چگونه به پارک ملی کوهستان ویتوشا برویم؟

اتوبوس شماره 93 به مقصد Deragalevtsi می رود که ایستگاه تله کابین است و می توانید از این طریق به ارتفاعات پارک ملی کوهستان ویتوشا بروید.
اگر در مرکز شهر صوفیا هستید، برای رسیدن به مسیرهای پیاده روی نزدیک کلیسای بویابا و بالا رفتن از ارتفاعات، باید دو اتوبوس عوض کنید. در ابتدا باید اتوبوس 9TM را که از مرکز ملی فرهنگ بلغارستان واقع در صوفیا حرکت می کند، سوار شوید و سپس در ایستگاه آخر یعنی Hladilnika پیاده شوید و با کمی پیاده روی به ارتفاع مورد نظرتان برسید. اتوبوس شماره 64 نیز شما را به ایستگاه کلیسای بویانا می برد و شما می توانید مسیر پیاده روی تان را به سمت دریاچه ی بویانا و یا آبشار بویانا انتخاب کنید. اتوبوسی رایگان نیز که از مرکز شهر حرکت می کند و به سمت Zlatnite Mostove می رود، در تابستان آماده خدمات رسانی به گردشگران است.

آدرس پارک ملی کوهستان ویتوشا

1303 Sofia City, Vazrazhdane residential section صوفیه, بلغارستان

ساعت کار پارک ملی کوهستان ویتوشا

April - October: 9.00 am – 5.30 pm November – March: 9.00 am – 4.30 pm از اول may تا آخر October شنبه ها و یکشنبه ها: 10.00 am – 4.00 pm

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره پارک ملی کوهستان ویتوشا چیست؟

جهت رزرو هتل در صوفیه با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵