پل شیطان بلغارستان , بلغارستان

پل شیطان بلغارستان

 معرفی پل شیطان بلغارستان

پل شیطان بلغارستان، تنها پل شیطان نیست. در سراسر اروپا پل های شیطانی وجود دارند که می توان گفت بیشترشان بر اساس افسانه ها و داستان هایی خیالی که متعلق به قرون وسطا هستند، به این نام شهرت پیدا کرده اند.

در فرانسه حدود 49 پل شیطان وجود دارد. در کشورهای دیگر هم مانند آلمان، ایتالیا، پرتغال، اسلووانی، اسپانیا، سوییس، انگلستان، آمریکا و حتی چند کشور دیگر، نه یکی، که در بیشترشان چند پل شیطان قابل مشاهده است.

اما اینکه چرا این پل ها به پل شیطان معروفند، علتش باور سازندگان و دیگر افراد به این امر بوده که شیطان برای گرفتن روح بعضی از اشخاص از روی آن پل عبور کرده است.

 

تاریخچه پل شیطان بلغارستان

پل شیطان بلغارستان در قرن شانزدهم در طول سه سال (از 1515 تا 1518 میلادی) توسط شخصی به نام دیمیتار ساخته شد. پل شیطان بلغارستان در نزدیکی شهر آردینو و بر رودخانه آردا واقع شده است.

بر اساس روایت تاریخ این دیمیتار بخت برگشته،  همسری داشته که از قضا بسیار هم دوستش می داشته. حین ساخت این پل، همسر مهربان تر از جانش، ریق رحمت را سر می کشد. همسر وقتی می فهمد مرده، و دیمیتار تنهاست و می تواند برود پی زندگی اش، از حرصش در قالب یک شبح بر این پل پدیدار می شود. و بدین ترتیب این پل به تنها پل شیطان آردینو و بلغارستان تبدیل می شود.

داستان دیگری می گوید که همسر دیمیتار بی گناه بوده و خود شخص شخیص شیطان روزی هوس کرده از پل این دیمیتار فلک زده عبور کند. همین که عبور می کند، یکهو نحسی و شومی پل را می گیرد و می شود تنها پل شیطان بلغارستان.

لازم به ذکر است برخی تاریخ نگاران معتقدند که جای پای شیطان هم بر کف پل، معلوم و هویداست.

از قرار معلوم پل شیطان بلغارستان به دهکده ای می رسیده که، این روزها به برکت وجود و نام شیطان بی سکنه است و سالهاست که متروکه است.

 

مشخصات پل شیطان بلغارستان

طول پل شیطان بلغارستان، 56 متر می باشد و عرض آن 3.5 متر است.

ارتفاع پل شیطان آردینو، 11.5 متر می باشد.

 

دیدن شیطان بر پل

طبیعی است که اگر اگر در حالت طبیعی باشید، فکر دیدن شیطان بر پل شیطان بلغارستان به سرتان نخواهد زد. اما برخی معتقدند که نه تنها داستان شیطان واقعی است که در ضمن، قابل مشاهده هم هست.

تجربه این عزیزان نشان می دهد که اگر روزی آفتابی بروید و بر پل شیطان بلغارستان بایستید، تصویر حفره ها و نیم دایره های پل با خود پل، دایره های کاملی را تشکیل می دهد. حال اگر سرتان را به طور تناوبی تکان دهید و کمی هم قوه تخیل تان را به کار اندازید، کم کم شاخ ها، چشم ها و کل صورت شیطان را خواهید دید.

چگونه به پل شیطان بلغارستان برویم؟

با توجه به آدرسی که در زیر آورده شده است، بهتر است با ماشین به پل شیطان بلغارستان بروید. همچنین به علت اینکه این پل کمی از شهر فاصله دارد و بافت طبیعی خودش را حفظ کرده، دو کیلومتر مانده تا پل، دیگر آسفالت نیست و اگر ماشین تان جیپ یا مدل های مشابه نیست، بهتر است پیاده به مسیرتان ادامه دهید.

آدرس پل شیطان بلغارستان

River Arda, Smolyan 4700, Bulgaria , بلغارستان

ساعت کار پل شیطان بلغارستان

این هم سوال شیرینی است! قابل ذکر است ساعاتی که می توانید به پل شیطان آردینو بروید، رابطه نزدیکی با شجاعت و جرئت خودتان دارد! اما به طور کلی محدودیت زمانی برای دیدن پل شیطان وجود ندارد.

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره پل شیطان بلغارستان چیست؟

جهت رزرو هتل در Ardino با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵