راهنمای خرید در پوکت

خرید در پوکت

شهر پوکت دارای طیف گسترده ای از اوت‌لت‌ها، مغازه‌ها و مراکز خرید است که در بیشتر وقت سال در آنها می‌توانید کالاها را با قیمتی مناسب خرید نمایید. در خود شهر و اطراف آن مغازه‌های زیادی به فروش اجناس مختلف مشغول هستند که می‌توانید با یک چانه زنی مناسب، کالاهایی با قیمت‌هایی باورنکردنی و کیفیتی خوب خریداری نمایید. بهتر است در ابتدا چند مغازه را ببینید تا قیمت‌ها و کیفیت کالاها دستتان بیاید و سپس نسبت به چانه زنی و خرید کردن اقدام کنید.

چانه زنی را با یک لبخند آغاز کنید. دقت داشته باشید در سوپرمارکت‌ها و مراکز خرید امکان چانه زنیِ زیاد وجود ندارد و این بحث مربوط به مغازه‌هایی است که در خیابان‌ها و مناطق توریستی هستند. کالاهایی که تگ قیمتی به آنها وصل شده است، از تخفیف خیلی زیادی برخوردار نیستند اما آنهایی که بدون تگ هستند، می‌توانند گزینه‌های خوبی برای چانه‌زنی و گرفتن تخفیفات باشند. دقت داشته باشید که قیمت اجناس در مناطق توریستی که در آن گردشگر زیاد رفت و آمد می‌کند ممکن است بالاتر از قیمت همان کالا در جاهای دیگر پوکت باشد. اگر با قیمتی که فروشنده می‌گوید موافق نبودید و یا تخفیف خوبی به شما ندادند با لبخند خداحافظی کنید و از مغازه بیرون بیایید، حتما فروشندگان برای برگرداندن شما به مغازه و فروش کالای‌شان به شما پیشنهادهای جدیدی خواهند داشت.

چه چیزهایی از پوکت بخریم؟

بسیاری از آیتم‌هایی که ممکن است انتظار داشته باشید که در پوکت ارزان باشند، ممکن است با قیمتی زیاد به فروش برسند و این به دلیل اعمال تعرفه‌های گمرکی بالا برروی اجناس و وسایل وارداتی به خاک کشور تایلند است. با این حال، هنوز هم مقادیر بسیار زیادی از اجناس در پوکت خرید و فروش می‌شود. لباس، صنایع دستی، جواهر آلات، عتیقه جات و آثار هنری از جمله سوغاتی‌های خوب پوکت است که بسته به کیفیتشان به قیمت‌های مختلف فروخته می‌شوند. به طور کلی میتوان گفت در پوکت همه رقم کالا با قیمت‌های مختلف به فروش می ‌رسند و دست هیچ گردشگری خالی از خرید نخواهد ماند. علاوه بر مراکز و پاساژهای بزرگ خرید و مغازه‌ها، بازارهای خیابانی نیز به فروش کالا و خوراکی‌جات مشغول هستند.

بازار خیابانی Phuket Walking Street که در شهر قدیمی پوکت است به نام Lardyai به معنی بازار بزرگ، است که به صورت بازاری هفتگی است که درسال 2013 بازسازی شده است و به عنوان یک جاذبه توریستی پوکت نیز به حساب می‌آید. لباس، جواهرآلات، صنایع دستی و وسایل تزیینی در اینجا به فروش می‌رسد.

بازار Banzaan Market

این بازار زیبا که بسیاری از گردشگران دوست دارند آن را ببینید در Nanai Road قرار دارد و در آن انواع میوه‌جات، صیفی جات، مواد پروتئینی و ... به فروش می‌رسند. رستوران‌های مختلفی نیز در این بازار قرار دارند.  علاوه بر رستوران‌ها یکسری باجه‌های مخصوص فروش لباس، اسباب بازی، گل‌های مصنوعی و ... نیز در این بازار مشغول به فعالیت هستند.

برگشت هزینه دریافتی مالیات بر ارزش افزوده

مراکز و مغازه‌های خاص فروش اجناس به گردشگران خارجی که کالاهایی با اتیکت " برگشت مالیات بر ارزش افزوده" را به فروش می رسانند، فاکتور خریدی را به خریداران عرضه خواهند کرد که خریداران می‌توانند در فرودگاه نسبت به دریافت مبلغی که بابت مالیات بر ارزش افزوده پرداخته اند، اقدام کنند.

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره راهنمای خرید در پوکت چیست؟


جهت رزرو هتل در پوکت با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵