توصیه های بهداشتی آفریقای جنوبی

نکات بهداشتی

1. توصیه اكید می شود كه پیش از شروع مسافرت، حتما اطلاعات بهداشتی و موازین پیشگیری از بیماری ها را كاملا فراگیرید.

2. نسبت به اخذ بیمه مسافرتی و بیمه درمانی اقدام كنید و آن را همواره در اختیار داشته باشید.

 مالاریا:

در بیشتر نقاط آفریقای جنوبی بیماری مالاریا شایع نمی باشد. اما در استان هایKwaZulu-Natal، Mpumalanga،North_West  و استان های شمالی این كشور خطر زیادی وجود دارد كه فرد به این بیماری مبتلا شود.

به دلیل گرما، مبتلا شدن به مالاریا در فصل تابستان افزایش می یابد. در زیر چند نكته بهداشتی وجود دارد كه توجه به آن ها توصیه می شود.

1. چه روز و چه شب، از كرم ها و مواد دفع كننده پشه آنوفل در قسمت هایی از بدن كه پوششی ندارند استفاده كنید.

2. تا حد امكان بویژه در زمانی كه هوا در حال تاریك شدن است، از لباس های گشاد استفاده نكنید و سعی كنید تمام پوت بدن خود را بپوشانید. پشه مالاریا در این شرایط هوایی فعال تر می شود.

3. در شب، تا حد امكان درب ها و پنجره ها را ببندید.

4. در پشه بند بخوابید.

5.  از سوزاندن Mosquito coil استفاده كنید. این وسیله كه بسیار هم قابل دسترس می باشد، برای دور كردن  پشه آنوفل بسیار موثر است.

6. پیش از سفر به آفریقای جنوبی حتما تا حد امكان وسایل پیشنهادی فوق را تهیه كنید.

 البته این بدان معنا نیست كه نكات بهداشتی فوق كاملا پیشگیرانه عمل می كنند. بلكه توصیه اكید می شود كه، در هنگام مشاهده علائم این بیماری حتی پس از 6 ماه از ترك این كشور به پزشك مراجعه كرده و وی را در جریان حضور خود در منطقه مشكوك به وجود پشه آنوفل قرار دهید. و حتما درخواست آزمایش خون دهید.

علائم این بیماری عبارتند از:

علائم شبیه آنفولانزا

سر درد

تب

درد های مفصلی و ماهیچه ای

لرز كردن

تهوع و استفراغ

اسهال

احساس خستگی و كوفتگی

تعریق شدید

  تب كنه ای یا Tick Bite Fever:

احتمال دارد زمانی كه به بیابان یا دشت می روید، بویژه جاهایی كه چمن های بلندی در آنجا وجود دارد، به تب كنه ای دچار شوید. كنه (Amblyomma یا Tick Bite) از خون بدن جانوران خونگرم، از جمله سگ و موش، تغذیه می كند و می تواند با عث انتقال باكتری، از طریق خون، به انسان شود.

5 تا 7 روز طول می كشد، تا پس از مبتلا شدن به این بیماری، علائم آن ظاهر شود. نوع باكتری، وضعیت جسمی بدن و سن شما در ابتلا شدن و یا زمان ظهور علائم، موثر هستند.

علائم این بیماری عبارتند از:

جای سیاه رنگ نیش و سرخ شدن اطراف آن بر روی بدن (2 تا 5 میلی متر)

تب

سردرد شدید

ورم لنفی در اطراف محل نیش خوردگی

جوش زدن و احساس خارش در اطراف محل نیش خوردگی 

 

بیلارزیوز (bilharziasis):

 نوعی انگل (bilharzia)، كه در آب ها و رودخانه ها یافت می شوند باعث مبتلا شدن به این بیماری می شود. بیماری توسط این انگل از طریق پوست بدن به انسان منتقل می شود.

به چند نكته بهداشتی در این مورد توجه داشته باشید:

1.  از شنا در آب ها و رودخانه های آب شیرین بپرهیزید

2.  از شنا كردن در رودخانه ها و آب هایی كه در مناطق حاره ای و نیمه استوایی خودداری كنید.

3.  چنانچه در طول چند روز پس از شنا كردن، لكه های جوش در بدن خود مشاهده كردید، به پزشك مراجعه كنید و وی را در جریان حضور خود در منطقه مشكوك به وجود انگل bilharzia قرار دهید.

4.  توجه داشته باشید كه علائم این بیماری ممكن است تا دو ماه بروز نكند.

 ایدز:

آفریقای جنوبی یكی از كشور هایی است كه دارای بالاترین نرخ مبتلایان به ویروس ایدز می باشد. طبق گزارش سازمان ملل، چنانچه همین روال ادامه پیدا كند، تا سال 2025 بیش از 80 میلیون آفریقایی در اثر این بیماری هلاك خواهند شد. برای همین توصیه می شود، از مقاربت های جنسی حفاظت نشده، نه فقط در آفریقای جنوبی، بلكه در همه جا خود داری كنید.

طبق آمار سازمان بهداشت جهانی امروزه حدود 34.3 میلیون نفر در دنیا به ویروس ایدز مبتلا آلوده هستند، كه 24.5 میلیون مورد مبتلا به این ویروس در كشور های زیر صحرا یافت شده اند.

 

 

         

 


نظر شما چیست؟

نظر شما درباره توصیه های بهداشتی آفریقای جنوبی چیست؟

جهت رزرو هتل در آفریقای جنوبی با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵