گشت و گذار در آفریقای جنوبی

سفر در داخل آفریقای جنوبی

قطار، اتوبوس، خودرو و خطوط هوایی داخلی از جمله وسایل نقلیه ای هستند كه شما می توانید برای گریش در آفریقای جنوبی از آنها استفاده كنید.

 

قطار درون شهری كه دارای امكانات مناسبی هم هست بسیار در دسترس و ارزان قیمت هم می باشد. تقریبا برای سفر به تمام نقاط می توانید از قظار استفاده كنید. سه نوع كلاس قطار و تبعا سه نوع قیمت نیز در ناوگان قطار های درون شهری آفریقای جنوبی یافت می شود.

 

ناوگان اتوبوس رانی نیز خدمات مناسبی ارائه می دهد و در دسترس نیز می باشد. دو شركت مناسب و مطلوب اتوبوس های درون شهری و بین شهری Translux و Greyhound هستند.

 برای كسب اطلاعات بیشتر در مورد ناوگان قطار ها و اتوبوس رانی می توانید از این سایت ها استفاده كنید:

www.capemetrorail.co.za

www.pecc.gov.za

www.translux.co.za

www.greyhound.co.za

 

اما چنانچه شما قصد دارید با خودرو شخصی به گشت و گذار در آفریقای جنوبی و میان شهر های این كشور سفر كنید، بهتر است مسافت های میان برخی از شهر ها را در زیر بخوانید و به چند نكته در باره  استفاده از خودرو توجه كنید.

 

از ژوهانسبورگ تا كیپ تاون                     1405 كیلومتر

از ژوهانسبورگ تا Kruger National Park    كیلومتر 478

از كیپ تاون تا Kruger National Park        كیلومتر 1888

از كیپ تاون تا پورت الیزابت                     756 كیلومتر

از پورت الیزابت تا دوربان                         927 كیلومتر

از دوربان تا ژوهانسبورگ                        598 كیلومتر

 

از سمت چپ خود برانید.

بستن كمربند ایمنی برایراننده و تمام سرنشینان خودرو الزامی است.

وضعیت جاده ها مناسب است.

عوارضی در بین جاده های بین شهری وجود دارد.

با این حال كه وضعیت امنیت رانندگی در آفریقای جنوبی مطلوب است اما بهتر است شب ها رانندگی نكنید.

هر روز پیش از استفاده از خودرو، آن را چك كنید و از میزان مناسب آب و روغن، عملكرد چراغ ها و فشار مناسب باد تایر ها اطمینان حاصل كنید.

معمولا فاصله میان پمپ های بنزین حدود 200 كیلومتر است. شاید جایگاه های سوخت رسانی در برخی جاهای محدود وجود نداشته باشد اما یافتن پمپ بنزین در شهرهای اصلی و حتی شهر های كوچك آسان است.

پمپ بنزین ها 24 ساعت مشغول سرویس دهی هستند. در بیشتر جایگاه های سوخت رسانی بین جاده ها امكاناتی نظیر رستوران و سرویس های بهداشتی نیز وجود دارد.

شما می توانید در جایگاه های سوخت رسانی راحت در خودرو بنشینید و از خدمات شیشه شویی، چك كردن بنزین و تنظیم روغن موتور و آب استفاده كنید. البته گروه خدماتی از اینكه شما به آنها انعامی هم بدهید خوشحال می شوند.

قیمت هر لیتر بنزین حدود 6.5 راند تمام می شود. برای حساب كردن خدمات در پمپ بنزین معمولا از پول نقد استفاده می شود. البته می توانید از garage cards یا  debit cards استفاده كنید اما كارت های اعتباری ملی و بین المللی قابل قبول نیستند.

سرعت مجاز در بزرگراه ها 120 كیلومتر و در مناطق مسكونی 60 كیلومتر است. البته این میزان سرعت در مناطق شلوغ به 40 كیلومتر كاهش می یابد. در هر صورت به تابلو های سرعت مجاز توجه داشته باشید.

ماموران راهنمایی و رانندگی آفریقای جنوبی در خیابان ها و جاده ها حضور دارند. بنابراین همواره گواهینامه خود را همراه داشته باشید.

از  پروازهای داخلی نیز می توانید برای بازدید از شهرهای مختلف استفاده نمایید.

چگونه یك خودروی اجاره ای پیدا كنم؟

شما به روش های ساده ای می توانید خودرو مورد نظر خود را اجاره كنید. برای این منظور می توانید از روش های زیر استفاده كنید:

  1. شركت های اجاره خودرو در ترمینال های فرودگاه ها
  2. بصورت آنلاین و جستجوی اینترنتی
  3. مراجعه به "مراكز اطلاعات گردشگری" (tourism and information desk) واقع در كیپ تاون و ژوهانسبورگ

و حال معرفی دو شركت معروف اجاره خودرو

همانطور كه گفته شد، اجاره یك خودرو بسیار بهتر و مقرون به صرفه تر است. البته محدوده قیمتی ابن خورو ها بر مبنای شركت، نوع خودرو، خدمات و بیمه آن متغیر است. خوب است در اینجا به دو شركت معروف در این زمینه اشاره شود:

  1. شركت "كاوش آفریقای جنوبی" (Explore South Africa)

چنانچه شما شخصیتی ماجراجو هستید می توانید از خودرو های 4x4 یا 4WD این شركت استفاده كنید. همچنین اجاره وسیله حمل و نقل كودك و امكانات استقرار در كنار ساحل نیر از دیگر خدمات این شركت می باشد.

2. شركت درایو در آفریقای جنوبی (ِDrive South Africa)

 این شركت با 3 شركت مختلف دیگر اجاره خودرو شما و بهترین شرایط لازم و مناسب حال شما را فراهم می كند. بیمه، امتیازات فوق العاده، رزرو فوری در سراسر كشور و خدمات پشتیبانی دیگر، از مزایای این شركت است. 

 


نظر شما چیست؟

نظر شما درباره گشت و گذار در آفریقای جنوبی چیست؟

جهت رزرو هتل در آفریقای جنوبی با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵