راهنمای خرید در بالی

بالی با تنوع زیاد اجناسش، از خورده ریزهای بی‌اهمیت گرفته تا بوتیک‌های سطح بالا، بهشت خریداران است. خوبی آن‌جا این است که قیمت‌هایش اغلب مناسب‌اند. مخصوصاً اگر بخواهید لباس بخرید. فروشگاه‌های معروف لباس ورزشی در شهرهای کوتا و لگیان فراوان‌اند و در سمینیاک، فروشگاه‌های شیکی از کارهای طراح‌های بالی پیدا می‌شوند. 

از آن‌جا که در بالی هنرمندان زیادی زندگی می‌کنند؛ آثار هنری آن‌جا هم زیاد و پرطرفدار است. کارگاه‌های شهرهای کوچک برای خرید مناسب‌ترند و تماشای هنرمند وقت خلق آثارش هم خالی از لطف نیست. نقاشی‌ها، سبدهای حصیری، مجسمه‌های سنگی و چوبی، زیورآلات نقره و صدف، سرامیک و خیلی چیزهای دیگر، از جمله هنرهای محلی و پرطرفدار بالی‌اند. جز این‌ها، ادویه‌جات و قهوه‌ی خوبی با قیمت‌های مناسب در آن‌جا پیدا می‌‌شود. خیلی از سوپرمارکت‌ها، این اجناس را با بسته‌بندی شیک و مخصوص سوغاتی هم می‌‌فروشند. جز این‌ها، در مغازه‌های کوچک و متنوع و سوپرمارکت‌های بزرگ و زنجیره‌ای سرتاسر بالی، همه‌چیز پیدا می‌شود؛ از غذاهای بسته‌بندی گرفته تا مجله و کرم ضد آفتاب. 

 

مرکز عمده خرید در Denpasar عبارت است از Pasar Badung که مرکزی عظیم در کنار رودخانه است. اینجا یک مجموعه پر از تکاپو با ساختار چند طبقه از فروشگاه‌ها و دکه‌هایی است که هر چیزی از ماهی‌های تازه، آب‌میوه‌ها و سبزیجات معطر گرفته تا تندیس‌ها و صنایع دستی اهالی بالی و جاوه در آن به فروش می‌رسد. در ساحل مقابل رودخانه، مجموعه Kumbasari، منزل‌گاه بسیاری از فروشگاه‌های کوچک است که لباس‌های طرح‌دار ارزان قیمت، جواهرات، نقره‌جات و عتیقه‌جات مشکوک و ناچیز را به فروش می‌رسانند.

برای خرده فروشی‌های به سبک بین‌المللی، Denpasar همچنین چندین فروشگاه زنجیره‌ای مدرن و مجهز به تهویه مطبوع مثل New Dewata Ayu و Matahari (که در Dewi Sartika Jalan مقابل یکدیگر قرار گرفته‌اند) دارد. خارج از شهر، صنایع دستی Kriya Sanggraha در شرقی‌ترین حومه Topathi (هشت کیلومتری مرکز شهر) مجموعه عظیمی از تمام محصولات صنایع دستی بالی را در خود جای داده است، و البته قیمت‌ها همگی ثابت هستند.

با این‌حال، اکثر فروشگاه‌های خارق‌العاده در بالی در Denpasar نیستند اما در تفریح‌گاه‌های نزدیک ساحل در Katu و Sanur، یا در تفریح‌گاه تپه‌ای Ubud قرار دارند که همگی کمتر از یک ساعت تا شهر به رانندگی نیاز دارند. Kuta برای لباس‌های ساحلی ارزان و جواهرات بدوی بسیار عالی است. برای بهترین حکاکی‌های روی چوب سنتی و معاصر اهالی بالی به Ubud بروید و خود را برای گرفتن بهترین قیمت، برای یک چانه زدن تند و خشن آماده کنید.

 

Bali Collection Shopping

آدرسNusa Dua tourist area

 

Bintang Supermarket

آدرس  center of Seminyak tourist area

 

Carrefour Denpasar Bali

یکی از شناخته ترین هاپر مارکت های معروف بالی است .

 

Istana Kuta Galeria

آدرس  heart of Kuta tourist area

 

Supernova Shopping Center

آدرس  in the heart of Kuta

 

سایر مراکز خرید بالی 

Matahari Department Stores

Bali Mal Galeria Kuta

Galeria Nusa Dua

Ramayana Bali Mal

 

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره راهنمای خرید در بالی چیست؟


جهت رزرو هتل در بالی با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵