راهنمای خرید در گوانگژو

گوانگ‌ژو که در کنار هنگ‌کنگ و ماکائو واقع شده، به توسعه تجاری خوبی رسیده است. نمایشگاه دوسالانه کانتون به افزایش فضای تجاری گوانگ‌ژو کمک می‌کند. به گردشگران باید گفت که این شهر به راستی " بهشت خریداران" است.

اگر یک دوست از راه دوری به این شهر آمده باشد، گوانگ‌ژویی ها او را به منطقه Shangxia Jiu Lu و Teem Plaza می‌برند تا قدم بزند. درست مانند Wangfujing در پکن، محله معبد خدای شهر Chenghuang Miao)) در شانگهای و منطقه معبد کنفوسیوس در نانجینگ، در گوانگ‌ژو نیز Shangxia Jiu Lu مهم‌ترین خیابان تجاری سنتی محسوب می‌شود.

 پیاده‌راه Shangxia Jiu Lu در منطقه Liwan در Xiguan که یک منطقه تجاری قدیمی و مرفه است واقع شده است. اینجا اولین خیابان مخصوص عابر پیاده در این شهر بوده است. هنگام قدم زدن در این خیابان شما می‌توانید Qi Lou که یک ساختمان به سبک قدیمی است و البته چیزهای دیگر را در دو طرف خیابان ببینید. که البته این انعکاس فرهنگ قوی لینگنان Lingnan است. در این خیابان بیش از 200 فروشگاه در کنار هم قرار گرفته‌اند و در کنار آنها رستوران‌های معروف و چای‌خانه ها نیز قرار دارند که در تعطیلات و آخر هفته‌ها و البته هر روز از ساعت 13:00 تا 21:00 باز هستند. منطقه Shangxia Jiu Lu فقط مخصوص عابران پیاده است.

حتما برای یکبار هم که شده به Shangxia Jiu Lu بروید و اگر قصد خرید هم نداشتید در امتداد خیابان قدم بزنید و با دیدن Qi Lou در دو طرف خیابان از فضای فرهنگی آنجا لذت ببرید.

در Beijing Lu در مرکز شهر قدم بزنید تا از تماشای دنیایی بسیار متفاوت از دنیای Shangxia Jiu Lu لذت برید. در اینجا فضای شیک و سنتی توامان در کنار هم قرار گرفته‌اند.

اگر علاقمند به صنعت مد کره‌ای و ژاپنی هستید، به Zhuangyuan Fang (Scholar Lane شماره یک) در  Renmin Nan Lu بروید. با اینکه Zhuangyuan Fang یک کوچه باریک کوچک با درازای کمتر از 200 متر است، اما بدلیل لباس‌های شیک و مد روزش، زیورآلات و کالاهای کوچک اما محبوب در بین قشر جوان، بازدیدکننده‌های زیادی جذب این منطقه می‌شوند.

Teem Plaza و China Plaza معروف‌ترین دپارتمان‌استورها در گوانگ‌ژو هستند. Teem Plaza یک مرکز تجاری جدید در این شهر محسوب می‌شود. در کنار بوتیک‌ها و مغازه‌هایی که کالاهای فوق‌العاده می‌فروشند، چندین رستوران نیز اینجا در کنار هم قرار گرفته‌اند.

در خیابان Hualin Jadeware که در Xia Jiu Lu واقع شده است، عموما معاملات خرده‌فروشی، عمده‌فروشی، یشم و پردازش جواهرات انجام می‌گیرد. گذشته تاریخی این خیابان به زمان سلسله چینگ Qing Dynasty بازمی‌گردد(1911-1644). از آن زمان به بعد خیابان Hualin Jadeware به نمایشگاه زیورآلات ساخته‌شده از یشم مشهور شده است. در حال حاضر صدها مغازه فروش کالاهایی از جنس یشم در این خیابان وجود دارند. باکیفیت‌ترین یشم‌ها مربوط به استان‌های برمه Burma و یو‌ن‌نان Yunnan می‌باشد که از آنها برای ساختن گردنبند، انگشتر و سایر کالاها استفاده می‌شود.

خیابان نقاشی و خطاطی Wende که در همسایگی Beijing Lu قرار دارد، به عنوان "گالری گوانگ‌ژو" شناخته می‌شود. مغازه‌ها در دو طرف خیابان به فروش آثار خوشنویسی و کارهای دست مشغول هستند.

بازار غذاهای دریایی Yide Lu به فروش غذاهای دریایی خشک‌شده شهرت دارد. شما می‌توانید طیف گسترده‌ای از صدف‌های خوراکی، صدف آبالون، سپیداج(ده‌پا) و ... را در اینجا پیدا کنید. Shan Hai Cheng و Hai Zhong Bao از بازارهای معروف فروش غذاهای دریایی در اینجا هستند.

بازارهای فروش لباس به صورت عمده:

خیابان Gaodi از Beijing Nan Lu در شرق به Qiyi Lu در غرب و بازار لباس Hongmian در F1، 2 و 3 شماره 184، Huanshi Xi Lu.

بازار لوازم الکتریکی Highsun بهترین مکان برای کسانی است که به دنبال خرید لوازم و تجهیزات الکترونیکی هستند.

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره راهنمای خرید در گوانگژو چیست؟


جهت رزرو هتل در گوانگژو با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵