تفریحات در گوانگژو

با دست خودتان ظرف‌های سفالی بسازید

ظروف چینی که در چین ساخته می شوند برای تمام مردم دنیا نام‌آشنا هستند، شهر گوانگ‌ژو خانه‌ی بعضی از این ظروف چینی و سفالی با میناکاری، نقوش و رنگ‌های خاص است. در شهر گوانگ‌ژو می‌توانید ظروف سفالی و تا حدودی چینی که دوست داشته باشید را با کمک استادکار ماهر بسازید و با خودتان به کشورتان ببرید. درست کردن این ظروف سفالی که سن و سال نیز ندارد، یکی از فعالیت‌هایی است که محبوب گردشگران بزرگسال و کودک است.

کاوش از طریق دوچرخه سواری

یکی از بهترین دلایل برای بازدید از گوانگ‌ژو دیدن رشد و ترقی باورنکردنی این شهر است. در کنار این پیشرفت که کل شهر را در برگرفته هنوز زندگی سنتی مردم، خانه های قدیمی، ماهیگیری و باغات در جای خود قرار دارند. ترکیبی از سبک سنتی و مدرنیته را فقط می‌توانید در گوانگ‌ژو ببینید. دوچرخه‌سواری  در مسیر سبز GD Greenway شما را با این تضادها روبرو خواهد کرد. رکاب زدن و گذشتن از کنار ساختمان های سربه فلک کشیده با معماری جدید و نورپردازی‌های خاص و پل‌هایی با معماری‌ مدرن، در کنار آن دیدن مردم روستایی که درون قایق‌های کوچک چوبی شان در حال ماهیگیری هستند و زندگی ساده ای دارند شما را بیش از پیش متوجه می‌کند که شهر گوانگ‌ژو شهری با بافت قدیمی-جدید است.

مسیر سبز GD Greenway حدودا 1000 کیلومتر است که در جای جای این مسیر تابلو اعلان هایی به زبان انگلیسی و چینی قرار گرفته است که البته بهترین و دیدنی‌ترین بخش آن Party Pier، شهرجدید   Zhujiang و جزیره ErSha می‌باشد. دقت داشته باشید در حین ماجراجویی دچار آسیب نشوید، عبور از زیر بعضی از پل‌ها و یا بیشه‌زارها ممکن است کمی سخت باشد و مجبور به پیاده شدن از دوچرخه و طی کردن مسیر با پای پیاده شوید تا زمانی‌که از آن منطقه خارج شوید و دوباره رکاب بزنید.

اجاره دوچرخه آسان و راحت است و با کمی تلاش قابل دسترسی هستند. مغازه‌ها و باجه‌های اجاره دوچرخه در سطح شهر و مسیر سبز GD Greenway از جمله در نزدیکی اسکله و Canton Fairgrounds قرار دارند. نرخ اجاره کردن دوچرخه برای هر روز 30 یوان است که در حین دریافت دوچرخه باید 200 یوان به عنوان وثیقه بگذارید تا در انتها بعد از برگشت و تحویل دوچرخه آن را دریافت نمایید. پیشنهاد می‌کنیم که در مسیر سبز از مصاحبت و حرکت با چینی‌ها و یا تورهای دیگر استفاده کنید. در صورتی که می‌خواهید به تنهایی این مسیر را رکاب بزنید در صورت بروز مشکل می‌توانید از ایستگاه‌هایی که در طول راه قرار دارند کمک بگیرید، چون برخی از این ایستگاه ها دارای راهنما می باشند.

Dim sum بخورید

از هرکس در چین بپرسید حتما به شما خواهند گفت که شهر گوانگ‌ژو خانه غذای لذیذ DIM SUM است. پس اگر شما هم به غذاهای چینی علاقه مندید به شما توصیه می‌کنیم بعد از رفتن به گوانگ‌ژو حتما این غذای خوشمزه را امتحان کنید . بسیاری از رستوران‌هایی که در این شهر هستند از قدمتی بسیار زیاد برخوردارند. بسیاری از این رستوران‌ها دارای فضاهای تفکیک شده از یکدیگر هستند که در نهایت در کنار یک دریاچه و یا رودخانه‌ واقع شده‌اند و بعضی های دیگر رو به سازه‌های قدیمی هستند، که در هر صورت نمی‌تواند برروی طعم غذای DIM SUM تاثیر بگذارد. بعضی از رستوران های معروف که غذای اصلی آنها DIM SUM است به شرح زیر هستند: Pan Xi Restaurant، Datong Restaurant، Taotao Ju Restaurant، Four Seasons Restaurant و Liuhua Congee House

رستوران های گوانگژو

شهر گوانگ‌ژو بیشترین تعداد رستوران را در چین دارد. مهاجران می‌توانند در بزرگترین منطقه شهری به انواع غذاها از سرتاسر دنیا دسترسی داشته باشند.

بهترین غذاها آنهایی هستند که به طعم ارگانیک و ادویه‌های خاص آن توجه شده باشد و با یک سلیقه عالی، رایحه قوی و استفاده از رنگ‌های زیبا درست شده باشد. شیرینی‌های گوانگ‌ژو و dim sum بسیار محبوب هستند، البته که گردشگران باید مطمئن شوند چه چیزی را می‌خورند چون ممکن است در آنها مواد عجیب و غریبی بکار رفته باشد که اصلا با آنها آشنا نیستند.

چای‌خانه‌ها در گوانگژو بخشی از بافت اجتماعی شهر محسوب می‌شوند. مردم محلی برای تابستان برای اینکه بتوانند گرما را تحمل کنند و همچنین در زمستان برای تسکین سرما چای می‌نوشند. قهوه‌خانه‌ها در شهر خیلی زود پر می‌شوند و بخشی از زندگی روزمره مردم هستند.

رستوران‌ها ی گوانگ‌ژو برای سلیقه‌های مختلف غذا درست می‌کنند که شامل غذاهای سنتی چینی، رستوران‌های آمریکایی، کافه با موسیقی جاز، رستوران‌های ویتنامی، غذاهای دریایی و استیک‌فروشی می‌شود.

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره تفریحات در گوانگژو چیست؟


جهت رزرو هتل در گوانگژو با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵