رفت و آمد در گوانگژو

گشت و گذار در داخل شهر

اتوبوس شهری

شبکه اتوبوسرانی در شهر گوانگ‌ژو 500 مسیر را در بر می‌گیرد. 80% از این اتوبوس‌ها دارای سیستم تهویه مطبوع هوا هستند.

مترو

در حال حاضر 9 خط مترو در شهر گوانگ‌ژو در حال خدمت رسانی است. هزینه مترو به صورت مرحله‌ای افزایش پیدا می‌کند. همچنین برای مسیرهای طولانی تر بالطبع هزینه مترو افزایش می‌یابد. در حال حاضر همین 9خط مترو، توانسته قسمت‌های مهم شهر نظیر فرودگاه بایون، ایستگاه‌های راه‌آهن (ایستگاه راه‌آهن شرقی و جنوبی) و شهر فوشان را به نقاط دیگر مرتبط نماید.

تاکسی:

بیش از 30000 تاکسی در شهر گوانگ‌ژو مشغول به کار هستند که به رنگ های آبی، زرد و لاکی در سطح شهر ظاهر می‌شوند و زیر نظر شرکت‌های تاکسیرانی مختلف هستند. ممکن است تاکسی‌هایی به رنگ سبز و یا طلایی نیز ببینید که این تاکسی ها برای شرکت های تاکسیرانی کوچک‌تر هستند.

برای یک سفر طولانی بیشتر رانندگان یک نرخ ثابت دریافت می‌کنند. تحت این شرایط چانه زنی می‌تواند باعث شود که قیمت معقول‌تری را بپردازید.

اتوبوس‌های دریایی:

همانطور که در قسمت سفر به گوانگ‌ژو نوشته شده است، برای شهری که چندین بندر دارد، سیستم حمل و نقل دریایی یکی از شبکه‌های انتقال و جابه‌جایی مسافران محسوب می شود. از ماه سپتامبر سال 2013 ، 12 خط دریایی در شبکه اتوبوسرانی دریایی شهر گوانگ ژو در طول رودخانه پرل نسبت به جا‌به‌جایی مردم محلی و گردشگران شروع به کار کرده‌اند. در طول رودخانه پرل 26 اسکله قرار دارد که هر یک از این کشتی‌های مسافربر، توقف کوتاه و یا طولانی در این اسکله‌ها دارند. کشتی‌های مسافربری که در این خطوط هستند معمولا به دو دسته تقسیم می شوند؛ دسته اول، کشتی‌های شبیه به قایق و کشتی های بادبانی که دارای 3 عرشه است که به ترتیب 2عرشه عادی و یک عرشه مخصوص مسافران برای ایستادن و لذت بردن از رودخانه دارند. گنجایش این کشتی‌ها بین 99 تا 199 نفر در هر عرشه است. نوع بعدی کشتی، مخصوص مسافربری است که دارای 2 عرشه می باشد و حداکثر گنجایش آن 199 نفر می باشد.

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره رفت و آمد در گوانگژو چیست؟


جهت رزرو هتل در گوانگژو با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵