تاریخچه گوانگژو

گوانگ‌ژو ( گوانگژو - گوانگجو )یک شهر تاریخی معروف با سابقه تاریخی بیش از 2200 سال است. در اوایل سلسله چو در قرن نهم قبل از میلاد، مبادلاتی بین مردم بایو Baiyue از گوانگ‌ژو و مردم دولت چو Chu در میانه رودخانه یانگ‌تسه Yangtze River انجام می‌گرفت. "چو تینگ" Chu Ting اولین نام برای شهر گوانگ‌ژو بود که ریشه در سی‌وسومین سال امپراطوری چین شی هوانگ Qin Shihuang داشت. امپراطوری چین شی هوانگ متحد لینگنان Lingnan در دوره ریاست Nanhai (پایتخت در Panyu ساخته شده بود) بود که در سال 226، سان چوان Sun Quan برای تقویت حکومت خود، جیاوژو Jiaozhou اصلی را به دو قسمت جیاوژو و گوانگجو تقسیم کرد و شهر گوانگ‌ژو (گوانگجو)از همان زمان تاسیس شد. وقتی در سال 1921 شورای شهرداری آن راه‌اندازی شد، گوانگژو مانند آنچه امروز هست به یک شهر تبدیل شد.

سه سلسله فئودالی Nanyue، Nanhan و Nanming گوانگژو را به عنوان پایتخت خود انتخاب کردند. در طول سلسله‌های شین Qin و هان Han، گوانگژو یک شهر مرفه محسوب می‌شد. این شهر اولین بندر تجاری در چین و نقطه شروع "جاده ابریشم از دریا" با آغاز سلسله هان Han و تانگ Tang بود.

این شهر همچنین یکی از خواستگاه‌های انقلاب مدرن چینی است. در این سرزمین اتفاقات تاریخی زیادی مانند جنگ Sanyuanli برعلیه مهاجمان بریتانیا، شورش Huanghuagang برعلیه فئودالیسم و قیام گوانگ‌ژو اتفاق افتاده است. آقای سون یات سن Sun Yat-sen یک پیشرو انقلابی است که دانشگاه نظامی Huangpu را راه‌اندازی کرد و در طول تصدی سمت خود به عنوان رئیس دولت، سه بار احزاب سیاسی را تشکیل داد. رفیق مائو تسه تونگ Mao Zedong انجمن جنبش‌های روستایی را دایر کرد و به همین وسیله کادر انقلابیون کلیدی را تربیت کرد.

گوانگ‌ژو زادگاه بسیاری از افراد مشهور، به ویژه چهره‌های بزرگ چین است که باعث بوجود آمدن تغییرات در تاریخ مدرن این کشور شدند؛ افرادی مانند Kang Youwei و Liang Qichao رهبران جنبش اصلاحات در اواخر سلسله چینگ Qing Dynasty، Hong Xiuquan رهبر انقلاب روستایی چین مدرن و سون یات سن Sun Yat-sen رهبر انقلابی که باعث سرنگونی سلسله چینگ Qing شد.

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره تاریخچه گوانگژو چیست؟


جهت رزرو هتل در گوانگژو با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵