غذاهای صربستان

غذای کشور صربستان، ترکیبی‌از غذاهای منطقه‌ی بالکان و اروپای شرقی است. گوشت و پنیر موادی هستند که در اغلب غذاها به کار می‌روند و نان مخصوص محلی صرب‌ها نیز زبان‌زد خاص و عام است. علاوه‌بر رستوران‌ها و غذاخوری‌های محلی که در سطح شهرها به ارائه خدمات مشغولند، رستوران‌های بین‌المللی هم‌چون ایتالیایی، لبنانی، تایلندی و چینی نیز در بیشتر نقاط دیده می‌شوند. قیمت غذا در صربستان، نسبت به سایر کشورهای اروپایی بسیار ارزان‌تر است و می‌توانید با پرداخت هزینه‌های کم، به صرف غذاهای این کشور بپردازید.

ارزان‌ترین غذایی که در صربستان می‌توانید تهیه کنید، انواع فست فود با قیمت ۲۰۰ دینار است. یک وعده غذا در رستوران‌های محلی ۱۲۰۰ دینارهزینه دارد. شام و نوشیدنی در یک رستوران لوکس ۲۴۰۰ دینار قیمت دارد.

در سفر به هر شهر و یا کشوری هزینه‌های خورد و خوراک از جمله هزینه‌هایی هستند که بایستی حتما به آن توجه شود. هزینه‌هایی که در ادامه آماده کرده‌ایم، هزینه‌های تقریبی در شهر بلگراد، پایتخت صربستان است که مهم‌ترین شهر صربستان محسوب می‌شود. در حالت کلی، هزینه‌های مربوط به خورد و خوراک در بلگراد ۱ درصد گران‌تر از تهران است؛ در لیست زیر می‌توانید اطلاعاتی را درباره غذاها و خوراکی‌های معمول در شهر بلگراد را مشاهده نمایید. توجه داشته باشید که این هزینه‌ها در سایر شهرهای صربستان ممکن است که اندکی تفاوت داشته باشند.

نهار معمولی همراه با نوشیدنی: ۱۱۶۲ دینار صربستان 
فست فود (مانند Big Mac): حدود ۵۲۱ دینار صربستان 
۵۰۰گرم گوشت مرغ: ۳۲۸ دینار صربستان 
یک لیتر شیر پرچرب: ۹۹ دینار صربستان
۱۲عدد تخم مرغ: ۱۷۵ دینار صربستان 
یک کیلوگرم گوجه فرنگی: ۱۱۲ دینار صربستان 
یک کیلوگرم سیب زمینی: ۵۲ دینار صربستان 
نوشابه ۲ لیتری کوکا کولا: ۱۲۳ دینار صربستان
نان برای دو نفر و برای یک روز: ۳۷ دینار صربستان 

همان طور که اشاره کردیم، این قیمت‌ها برای شهر بلگراد هستند؛ ولی قیمت‌ها در شهرهای دیگر صربستان نیز نزدیک به همین ارقام هستند. البته توجه داشته باشید که این قیمت‌ها ممکن است با توجه به مکان و با گذر زمان تغییر کرده و اندکی متفاوت باشند. جالب است بدانید که هزینه‌های کلی نیز در شهر بلگراد تقریباً با شهر تهران برابری می‌کنند.


نظر شما چیست؟

نظر شما درباره غذاهای صربستان چیست؟

جهت رزرو هتل در صربستان با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵