پارک ملی ساوو , کنیا

پارک ملی ساوو

پارک ملی ساوو از قدیمی ترین و پهناور ترین پارکهای ملی کنیا و آفریقاست که با عبور راه آهن و جاده اصلی نایروبی به مومباسا به دو پارک ساووی غربی با مساحت 9 هزار کیلومتر تا مرز تانزانیا در جنوب و ساووی شرقی با 12 هزار کیلومتر تقسیم شده است.

علاوه بر حیات وحش فوق العاده و غنی این پارک، پدیده های گوناگون طبیعی و جغرافیایی متعددی در سراسر پارک به چشم میخورد و دارای چهره های متفاوت در قسمت های مختلف پارک است. فلات یاتا که از جریان گدازه های کوه آتشفشانی سابوک در شمال این ناحیه شکل گرفته، از بزرگترین فلات های گدازه ای دنیا به شمار میرود. بقایای آتشفشانی ماشیتانی در ساووی غربی، صخره عظیم موداندا، آبشار لوگارد و چشمه های آب شیرین مزیما و هزاران پدیده دیگر طبیعی جاذبه های این پارک را تشکیل میدهند.

رودخانه های دائمی و فصلی متعددی از جمله رودخانه های اتی، ساوو و گالانادر بستر این پارک جریان دارند که محل تجمع حیوانات گوناگون است و اغلب دارای تعداد بالایی از اسب آبی و کروکدیل های عظیم الجثه اند.

باتلاق های وسیعی در نقاط مختلف پارک وجود دارد که مکان مناسبی برای گله های فیل و بوفالو در فصول بارش در این پارک است.

بیش از450 گونه پرنده در این پارک یافت میشود که از این جمله میتوان به عقاب مارشال، عقاب ماهیخوار ،هرن بیل ، سکرتری برد و انواع گوناگون کبک و قرقاول اشاره کرد.

 

چگونه به پارک ملی ساوو برویم؟

آدرس پارک ملی ساوو

Tsavo, Kenya , کنیا

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره پارک ملی ساوو چیست؟

جهت رزرو هتل در Tsavo با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵