لشکر سفالین , چین

لشکر سفالین

مهم‌ترین اکتشاف در قرن بیستم پیدا شدن لشکر سفالین به همراه اسب‌هایشان در چین بوده است. کار حفاری و اکتشاف همچنان ادامه دارد و در 1.5 کیلومتری شرق آرامگاه امپراطور کین شی هوانگ در استان شاآنشی شهر شی‌آن جستجو هنوز ادامه دارد. اینجا، جاذبه ای است که هیچ گردشگری نباید در حین بازدید از چین آن را از دست بدهد.

پس از به قدرت رسیدن کین شی هوانگ، او دستور ساخت آرامگاهی برای خود را صادر کرد که بعد از مرگ در آنجا آرام بگیرد. کار بلافاصله بعد از دستور او شروع شد که 11 سال به طول انجامید. مردم و امپراطور چین در آن زمان باور داشتند که تمامی گنجینه‌ها و قربانی‌هایی که در اینجا دفن خواهند شد به زندگی پس از مرگ امپراطور کمک شایانی خواهند کرد.

در سال 1974 وقتی که دهقانان برای ایجاد چاه و استفاده از آب در تلاش بودند با چندین سفال که در نزدیکی مقبره سلطنتی پنهان شده بودند، مواجه شدند. همین اتفاق توجه باستان شناسان را به خود جلب کرد و بلافاصله آنها به شهر شی‌آن آمدند و تحقیقات و حفاری و کاوش آغاز گردید. آنها به این نکته پی برده بودند که آنچه که از دل خاک در اینجا کشف شده و در آینده نیز خواهد شد مربوط به دودمان شین (211-206 قبل از میلاد مسیح) خواهد بود.

موزه مجسمه‌های سنگی ارتش تراکوتا و اسبهایشان

بعد از سال 1975 که شورای محلی موزه‌هایی را ایجاد نمود مردم از سرتاسر دنیا به چین سفر میکنند تا از نزدیک این لشکرهای سفالی را ببینند. موزه مجسمه‌های سنگی ارتش تراکوتا یک نماد ملی برای چین است که چشم هر گردشگری را به خود جلب می‌کند و به عنوان یک جاذبه دیدنی از آن یاد خواهند کرد. این مجسمه‌ها به همراه اسب‌هایشان با آرایش جنگی در کنار هم قرار گرفته‌اند. در واقع این مجسمه‌ها همانند گارد شاهنشاهی بوده‌اند که هدف اصلی آنها حفاظت از امپراطور بوده است.

اندازه موزه 16300 مترمربع است که به سه قسمت تقسیم شده است: گودال شماره1، گودال شماره 2 و گودال شماره 3

گودال شماره 1 از همه بزرگتر است و در روز ملی چین (1اکتبر سال 1979) زودتر از باقی گودال‌ها برای عموم مردم نمایش داده شد که ستون‌هایی از سربازان است که در جلوی صفوف جنگی بوده‌اند که باقی ارتش و ارابه هایشان پشت اینان حرکت و به قلب دشمن نفوذ می‌کردند.

گوال شماره 2که در سال 1976 کشف شد، در 20 متری شمال شرقی گودال شماره 1 قرار دارد که در آن بیش از 1000 سرباز و 90 ارابه چوبی وجود دارد. که این گودال در سال 1994 در مقابل مردم از آن پرده برداشته شد. در سال 1976 گودال شماره 3 نیز کشف شد که آن هم در قسمت شمال‌غربی گودال شماره 1 قرار گرفته بود. به نظر می‌رسد این گودال مرکز فرماندهی نیروهای مسلح بوده است که اینجا نیز در سال 1989 به روی عموم مردم گشایش یافت و در آن 68 سرباز به همراه ارابه و 4 اسب به نمایش گذاشته شد. در مجموع بیش از 7000 سرباز، ارابه، سفال و حتی اسلحه از این گودال‌ها کشف گردیده است که بیشتر آنها دوباره همانند سابق بازسازی شده اند.

در اول اکتبر سال 2010 موزه سربازان تراکوتا و اسب‌هایشان و مقبره سلطنتی کین شی هوانگ با یکدیگر ادغام و به یک جاذبه بزرگ گردشگری مبدل گردیدند. موزه و مقبره کین شی هوانگ شامل سه موزه Museum of Terracotta Acrobatics،    Museum of Terracotta Civil Officialsو موزه Museum of Stone Armor است که این موزه‌ها در سال 2011 افتتاح و در مجموع پارک لشان را نیز ایجاد نموده اند. سرویس های رفت و برگشتی در محوطه بین پارک لشان تا موزه لشکر سفالین و اسبهایشان هستند که گردشگران را بین این دو مقصد جابه جا می‌کنند. در سال 1987 این موزه نیز در لیست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

راهنما:

درجای جای این جاذبه‌ی زیبا هم به زبان چینی و هم انگلیسی توضیحات مورد نیاز نوشته شده است. با این‌حال گردشگران می‌توانند از خدمات راهنما نیز استفاده نمایند. هزینه استخدام راهنما 100 یوان می‌باشد.

نکته:

باتوجه به اینکه بیشتر تورها، گردشگران را صبح به این جاذبه تاریخی می‌آورند، اینجا کمی شلوغ است و در صورتی که قصد بازدید از موزه بدون حضور در تور را دارید بهتر است در هنگام ظهر نسبت به بازدید از اینجا اقدام نمایید. حواستان به ساعت نیز باشد چرا که اخرین اتوبوس که از موزه به شهر شی‌آن می‌رود راس ساعت 7 عصر حرکت می‌کند.

مدت زمان بازدید:

تقریبا برای دیدن تمامی بخش‌ها حدود 3 ساعت زمان نیاز خواهید داشت.

چگونه به لشکر سفالین برویم؟

آدرس لشکر سفالین

Lintong, Xi'an, Shaanxi, China شیان, چین

ساعت کار لشکر سفالین

16 مارس تا 15 نوامبر: ساعات فروش بلیط از 8:30 تا 5 بعد از ظهر و اخرین زمان بازدید:6 عصر از 16 نوامبر تا 15 مارس : ساعات فروش بلیط: 8:30 تا 4:30 عصر و آخرین زمان بازدید: 5:30 عصر

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره لشکر سفالین چیست؟

جهت رزرو هتل در شیان با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵