کاخ تابستانی , چین

کاخ تابستانی

این کاخ در منطقه هایدیان Haidian در شمال غرب پکن و در فاصله 9 مایلی (15 کیلومتری) از مرکز پکن واقع شده است. به عنوان بزرگ‌ترین و محافظت‌شده‌ترین پارک سلطنتی چین، چشم‌انداز و روش باغبانی علمی چینی به همراه منظره‌های طبیعی معروف و منافع فرهنگی، باعث شده است که از مدت‌ها قبل اینجا به عنوان "موزه باغ‌های سلطنتی" شناخته شود.

ساخت و ساز این بنا به عنوان یک باغ سلطنتی لوکس برای زمان‌های استراحت و سرگرمی خانواده‌های سلطنتی در سال 1750 آغاز شد. بعد از آن اقامتگاه اصلی اعضای سلطنتی در پایان سلسله چینگ شد. اگرچه که مانند بسیاری از باغ‌های پکن، نتوانست از حملات وحشیانه انگلیس و فرانسه –نیروهای متفقین- جان سالم به در ببرد و با آتش نابود شد.

براساس مستندات تاریخی، نام اصلی اینجا "باغ Qingyi" (باغ امواج پاک) بوده است که بعد از اولین بازسازی در سال 1888 به کاخ تابستانی تغییر نام داده شد. آمده است که ملکه تزی شیء Empress Dowager Cixi برای بازسازی اینجا و تبدیل آن به اقامتگاه خود برای صرف بقیه عمر از بودجه نیروی دریایی اختلاس کرد.

در سال 1900، کاخ تابستانی Summer Palace از ضربه‌ای که از هشت قدرت متفقین خورده بود، رنج می‌برد و طی دو سال بعدش تعمیر شد. در سال 1924 این کاخ به روی عموم باز شد. این مکان در سال 1998 در رتبه‌بندی یونسکو به عنوان میراث جهانی قرار گرفت و همچنین یکی از جاذبه‌های گردشگری با رتبه بسیار بالا در چین محسوب می‌شود.

کاخ تابستانی علاوه بر اینکه مملو از زیبایی‌های طبیعی است، عظمت باغ‌های سلطنتی را هم با خود دارد و فضایی به مساحت 300.59 هکتار را اشغال کرده است که شامل تپه Longevity و دریاچه Kunming هم می‌شود. بیش از 3000 سازه باستانی ساخته دست بشر در حدود 70000 مترمربع فضا در این مکان وجود دارند که شامل خانه‌های تابستانی، برج‌ها، پل‌ها، دالان و ... می‌شوند. این کاخ به چهار قسمت اصلی محوطه بارگاه، محوطه تپه پیشین، محوطه تپه پسین و محوطه دریاچه تقسیم می‌شود.

مبلغ ورودیه:

از 1 آوریل تا 31 اکتبر 30 رنمینبی و از 1 نوامبر تا 31 مارس 20 رنمینبی. البته مبلغ بلیط برای برخی قسمت‌های کاخ نیز جداگانه دریافت می‌شود.

مدت زمان لازم برای بازدید:

3 ساعت

چگونه به کاخ تابستانی برویم؟

آدرس کاخ تابستانی

19 Xinjiangongmen Rd, Haidian, Beijing, China پکن, چین

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره کاخ تابستانی چیست؟

جهت رزرو هتل در پکن با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵