یوگسلاوی به چند کشور تقسیم شد

قبل از پاسخگویی به این سوال که یوگسلاوی به چند کشور تقسیم شد ، اجازه دهید چند خطی درباره خود یوگسلاوی بگوییم.

یوگسلاوی کشوری است که در شبه جزیره بالکان واقع شده است. یوگسلاوی در جنوب شرقی اروپا و در ساحل دریای آدریاتیک که شبه جزیره آپنین را از شبه جزیره بالکان جدا می کند، قرار گرفته است.

سرزمینی که از آن صحبت کردیم ، اولین بار در سال ۱۹۹۲ توسط الکساندر اول، یوگسلاوی نام گرفت.

شاید بتوان گفت جرقه تجزیه یوگسلاوی با مرگ تیتو که رئیس حزب کمونیست در آن منطقه بود، زده شد.

نام کشورهای تجزیه شده از یوگسلاوی سابق

از آغاز دهه ۹۰ میلادی آرام آرام یوگسلاوی به چند کشور تقسیم شد.

در ۲۵ ژوئن ۱۹۹۱ ، دو کشور کرواسی و اسلوانیا از یوگسلاوی جدا شدند.

مقدونیه هم از جمله دیگر کشورهایی بود که از یوگسلاوی جدا شد. طی رفراندومی که در ۸ سپتامبر سال ۱۹۹۱ در مقدونیه برگزار شد ، مردم با ۷۴ درصد آرای موافق ، مقدونیه را به عنوان یک کشور مستقل از یوگسلاوی جدا کردند.

همین اتفاق در همین سال برای کوزوو هم شکل گرفت و آنها هم طی یک همه پرسی ، خود را از صربستان جدا نمودند.

یک سال بعد در ۱۷ آوریل ۱۹۹۲ ، صربستان و مونته نگرو از یوگسلاوی جدا شدند و جمهوری فدرال یوگسلاوی جدید نام گرفتند.

در ۲۹ فوریه ۱۹۹۲  بوسنی و هرزه گوین از یوگسلاوی جدا شد.

در نهایت جمهوری سوسیالیستی یوگسلاوی در جریان جنگ‌های یوگسلاوی تجزیه شد و تنها دو جمهوری صربستان و مونته‌نگرو باقی‌ماندند که تا سال ۲۰۰۳ با نام جمهوری فدرال یوگسلاوی شناخته می‌شدند. در سال ۲۰۰۳ ، کشور یوگسلاوی به صربستان و مونته‌نگرو تغییر نام داد. برخی کشورها مانند آمریکا ، از سال ۱۹۹۲ به این کشور، صربستان و مونته‌نگرو می‌گفتند. در ۳۱ مه ۲۰۰۶ همه‌پرسی استقلال در مونته‌نگرو برگزار شد و ۵۵٫۵٪ شرکت‌کنندگان ، رأی به استقلال مونته‌نگرو دادند.

با جداشدن مونته‌نگرو از صربستان ، نام یوگسلاوی به تاریخ پیوست.

بنابراین در پاسخ به این سوال که یوگسلاوی به چند کشور تقسیم شد، باید بگوییم که یوگسلاوی به هفت کشور تقسیم شد، اما بررسی تاریخ دقیق و مطالعه علل و جریانهایی که باعث تجزیه یوگسلاوی شدند ، فرصت دیگری می طلبد.

ارسال شده در راهنمای سفر

9 دیدگاه برای "یوگسلاوی به چند کشور تقسیم شد"

  1. آقاجان چرامزخرف میگیدمرض داریدازاینکه مطالب دروغ بگیدومردم رومنحرف کنید لعنت خدابرشماضدانقلاب‌هاکه{( منافقین بدترازکفارند)}ای خدازلیل‌وزمین‌گیرکنه‌شماضدانقلاب‌هارایه مَثل معروف هست که میگه به حرف گربه سیاه بارون نمیادوآب‌دریاهم‌به‌دهن سگ{(منظورشماضدانقلاب‌ها)}نجس نمیشه.آخه حرام زاده‌هایوگوسلاوی سال[۱۹۹۱]الی[۱۹۹۲]ازهم فروپاشیدپس چجوریه که درسال[۱۹۹۸]درمسابقات جام‌جهانی‌فرانسه تیم ملی فوتبال کشورما‌{(ایران)}❤💞بایوگوسلاوی مسابقه دادونتیجه‌بازی‌هم[ ۰-۰]مساوی شدیعنی یوگوسلاوی۱۹۹۱متلاشی شده اماروح اون توسال۱۹۹۸بافوتبال کشورمامسابقه دادند.ببینیدشماضدانقلاب‌هاومنافقین هیچ غلطی نمیتونیدبکنیدچرا چون با تدبیر و درایت رهبرمسلمین‌جهان‌حصرت‌امام[{(سید‌علی‌خامنه‌ای)}]که جان‌مال همه کس‌وهست‌ونیست من فدایش بشوندوخداوندازعمربکاهد‌وبرعمررهبرمون اضافه کندزیراکه ایشان نورایران وجهان هستندومانند‌نورروشنایی‌درتاریکی‌هاوضُلمات چراغ راه مسلمین‌جهان هستندبه برکت وجودایشان شماازآب‌دماغ بُز هم کمتر واز مدفوع حیوانات هم ناچیزتر‌وازمُردارسگ‌وخوک‌هم ذلیل‌ترهستین معلومات غلط روبرین به‌اون دوستان مغز نُخودی منافق‌تون بگیدکه چون‌شمامنافقین همگی مغز‌تون‌از‌نصف‌نخودهم کوچیکترهستند‌معادل دقیق روبگم مغز لَپه‌ای هستید امثال شماهااین مزخرفات‌روباورمیکنن… درآخر تُف به زات منافق‌تون

    1. عزیزم زیاد حرص نخور برای پوستت خوب نیست. تیمی که با ما تو جام جهانی مسابقه داد یوگسلاوی تازه تاسیس بود به نام جمهوری فدرال یوگسلاوی. ضمنا یوگسلاوی تجزیه اش به این راحتی که نوشته شده نبود. خونین بود خونین !

  2. دوست بزرگوار . لطفاً متن را کامل بخونید . نوشته که تا سال ۲۰۰۳ جمهوری فدرال یوگسلاوی وجود داشت . در ضمن این اسم یعنی یوگسلاوی ۳ بار با پسوند های مختلف در تاریخ های مختلف وجود داشته . عزیزم . هیچ ربطی هم به ضد انقلاب و این ها نداره .لطفاً مطالعه کن . هر چیزی هم به هم ربط نده .

  3. شما دچار مشکلات بسیار جدی عصبی هستید. اگه براتون ممکنه با پزشک مشورت کنید و اگر نه از خوراکی های سردمجاز پرهیز کنید و دمنوش به لیمو و گل گاوزبان و زعفران رو مرتب بنوشید

  4. این از اون ادم ها هاست که به اسم دین به دین ضربه میزنند خودش هم میدونه چی میگه میخواد اینجوری بگه که طرفدارای انقلاب یک عده ادم بی سواد ک بی منطق هستند مدیر سایت نباید این نظرات تنش زا را پخش کنه.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *