بهترین و غنی ترین شهر ایران کدام است؟


مقدمه ای در مورد سوال «بهترین و غنی ترین شهر ایران کدام است؟»

پاسخ به سوالاتی از این دست که «بهترین و غنی ترین شهر ایران کدام است؟»، معمولا مشکل بوده و جواب قطعی ای هم برای آنها وجود ندارد. چرا که ابتدا باید مشخص کنیم بهترین از نظر ما به چه معناست. آیا بهترین و غنی ترین شهر ایران از لحاظ ثروت و رشد اقتصادی مد نظر ماست یا بهترین و غنی ترین شهر ایران از لحاظ آب و هوا و منابع طبیعی؟

شاید هم می خواهیم بدانیم بهترین و غنی ترین شهر ایران از لحاظ فرهنگی و تاریخی کدام است. بنابراین پاسخ به این سوال بستگی زیادی به تعریف و منظور ما از بهترین و غنی ترین دارد.

 

 بهترین و غنی ترین شهر ایران کدام است؟ (از نظر منابع)

در جواب این سوال شاید بتوان گچساران را که یکی از شهرستان‌های جنوب غرب استان کهگیلویه و بویراحمد می باشد و طبیعتی بسیار زیبا و دلنشین دارد، به عنوان بهترین و غنی ترین شهر ایران در نظر گرفت. چرا که بیش از ۲۰ درصد منابع نفت ایران در همین شهرستان گچساران قرار گرفته است. اما متاسفانه با وجود منابع بسیار زیاد نفتی و زمین های کشاورزی و جاذبه های بسیار متنوع گردشگری، این شهرستان با نرخ بسیار زیاد و رو به رشد بیکاری روبروست.

پس شاید نتوان آن را بهترین شهر ایران نامید، اما به قطع یکی از غنی ترین شهرهای ایران محسوب می شود.

بهترین و غنی ترین شهر ایران گچساران

بهترین و غنی ترین شهر ایران کدام است؟ (از نظر امکانات)

در جواب این سوال شاید بتوان شهر تهران را بهترین و غنی ترین شهر ایران از لحاظ  امکانات مختلف دانست. چرا که بهترین دانشگاه های کشور، بهترین بیمارستان ها و خدمات درمانی، بهترین شرکت ها و مراکز تجاری کشور، بهترین و کامل ترین خدمات حمل و نقل مانند مترو و اتوبوس و راه آهن و حمل و نقل هوایی و بسیاری دیگر از این موارد در شهر و استان تهران قرار دارند.

اما با وجود اینکه تهران را از این جهت می توان بهترین و غنی ترین شهر ایران دانست، همه می دانیم که تهران یکی از آلوده ترین(از نظر آب و هوا) و همچنین شلوغ ترین شهرهای ایران می باشد که همین امر زندگی را به ساکنین آن مشکل می کند.

تهران غنی ترین و بهترین شهر ایران

با توجه به توضیحات مختصری که در بالا به آن اشاره شد، پاسخ به این سوال که بهترین و غنی ترین شهر ایران کدام است، کمی مشکل می باشد و باید سوال خود را دقیق تر مطرح کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *