بهترین و غنی ترین شهر ایران کدام است؟


مقدمه ای در مورد سوال «بهترین و غنی ترین شهر ایران کدام است؟»

پاسخ به سوالاتی از این دست که «بهترین و غنی ترین شهر ایران کدام است؟»، معمولا مشکل بوده و جواب قطعی ای هم برای آنها وجود ندارد. چرا که ابتدا باید مشخص کنیم بهترین از نظر ما به چه معناست. آیا بهترین و غنی ترین شهر ایران از لحاظ ثروت و رشد اقتصادی مد نظر ماست یا بهترین و غنی ترین شهر ایران از لحاظ آب و هوا و منابع طبیعی؟

شاید هم می خواهیم بدانیم بهترین و غنی ترین شهر ایران از لحاظ فرهنگی و تاریخی کدام است. بنابراین پاسخ به این سوال بستگی زیادی به تعریف و منظور ما از بهترین و غنی ترین دارد.

 

 بهترین و غنی ترین شهر ایران کدام است؟ (از نظر منابع)

در جواب این سوال شاید بتوان گچساران را که یکی از شهرستان‌های جنوب غرب استان کهگیلویه و بویراحمد می باشد و طبیعتی بسیار زیبا و دلنشین دارد، به عنوان بهترین و غنی ترین شهر ایران در نظر گرفت. چرا که بیش از ۲۰ درصد منابع نفت ایران در همین شهرستان گچساران قرار گرفته است. اما متاسفانه با وجود منابع بسیار زیاد نفتی و زمین های کشاورزی و جاذبه های بسیار متنوع گردشگری، این شهرستان با نرخ بسیار زیاد و رو به رشد بیکاری روبروست.

پس شاید نتوان آن را بهترین شهر ایران نامید، اما به قطع یکی از غنی ترین شهرهای ایران محسوب می شود.

بهترین و غنی ترین شهر ایران گچساران

بهترین و غنی ترین شهر ایران کدام است؟ (از نظر امکانات)

در جواب این سوال شاید بتوان شهر تهران را بهترین و غنی ترین شهر ایران از لحاظ  امکانات مختلف دانست. چرا که بهترین دانشگاه های کشور، بهترین بیمارستان ها و خدمات درمانی، بهترین شرکت ها و مراکز تجاری کشور، بهترین و کامل ترین خدمات حمل و نقل مانند مترو و اتوبوس و راه آهن و حمل و نقل هوایی و بسیاری دیگر از این موارد در شهر و استان تهران قرار دارند.

اما با وجود اینکه تهران را از این جهت می توان بهترین و غنی ترین شهر ایران دانست، همه می دانیم که تهران یکی از آلوده ترین(از نظر آب و هوا) و همچنین شلوغ ترین شهرهای ایران می باشد که همین امر زندگی را به ساکنین آن مشکل می کند.

تهران غنی ترین و بهترین شهر ایران

با توجه به توضیحات مختصری که در بالا به آن اشاره شد، پاسخ به این سوال که بهترین و غنی ترین شهر ایران کدام است، کمی مشکل می باشد و باید سوال خود را دقیق تر مطرح کنیم.

12 دیدگاه برای "بهترین و غنی ترین شهر ایران کدام است؟"

 1. هم از لحاظ پیشرفت شهری و ثروت مردمی و رفاه عمومی و هم از لحاظ آب و هوا و طبیعت و پیشینه تاریخی به نظر من تبریز رقیب نداره البته شهرهای دیگه هم بعضی شرایطو دارن ولی تبریز مجموعه کامل همه ایناست

 2. بدون شک همدان بهترین شهر ایران است ،زیرا از نظر منابع طبیعی ،اب و هوا ،قدمت تاریخی و موقعیت بینظیر محسوب میشود.

 3. بدون شک همدان بهترین شهر ایران است ،زیرا از نظر منابع طبیعی ،اب و هوا ،قدمت تاریخی و موقعیت بینظیر محسوب میشود.

 4. بهترین جا برای زندگی به نظر من تبریز است نه اینکه من اهل تبریز هستم ولی به دلایلی نظیر اینکه شهر شلوغی نیست و امنیت برقرار است و از مردم مهمان نواز گرفته تا از نبود گدا و معتاد در شهر وپاک بودن آن و پیشرفت شهری مانند داشتن مترو و اولین تراموای ایران و brt و طولانی ترین و عمیق ترین زیپ لاین خاورمیانه و داشتن تله کابین عمیق ایران و داشتن دومین برج بلند ایران بعد از برج میلاد تهران ، برج wtc تبریز و یا از ساختمان های قدیمی مانند دبیرستان فردوسی بعد از دبیرستان البرز تهران و داشتن فرودگاه بین‌المللی و نزدیک بودن به کشورهای ترکیه ، آذربایجان، ارمنستان و عراق جزو شهر های بین‌المللی است . آیا تا به حال همچنین شهری دیده بودید؟ #تبریز شهر زندگی ، شهر اولین ها ، پایتخت فرهنگی کشورهای اسلامی و شبیه به کشور های اروپایی.

 5. فقط میتونم بگم خوزستان گنج و بهشت پنهان ایران هست و غنی ترین با درارا بودن تمام منابع که ی کشور میتونه داشته باشه غربی ها بهش میگن کالیفورنیای ایران

 6. به نظر من شهر شیراز بهتر است چون هم آب و هوای خوبی دارد هم سر سبز است هم تاریخ خوبی دارد وهم مردم خون گرم ومهمان نوازی هم دارد چون خود من هم شیرازی هستم وپیشنهاد میکنم شیراز از همه جا بهتر است.

 7. والا من ۳ ساله دانشجو ارشدم تو تبریز..غیر ازینکه خیابون ها عرض کم دارند و اسفالت اونجا خرابه چیز دیگه ای ندیدم…چرا راستی خیابون امام که اصلی ترین خیابونه هم یکطرفه س…پیشرفت شهری منظورت چیه؟ الان که من جرف میزنم مشهد خط ۳ مترو هم داره…ولی تبریز خط یک هم کامل نشده..پارکینگ و اتوبوس و مترو هم با ان اف سی قابل پرداخته(با گوشی). تبریز خط اتوبوسرانی داخل شهریش حتی پایانه اصلی نداره که بخواد یه نفر ازونجا به همه شهر دسترسی داشته باشه. مشهد پایانه اصلی اتوبوسرانیش داره زیر زمینی و در دو طبقه میشه. فرودگاه مشهد بعد از مهراباد شلوغترین فرودگاه ایرانه و دوستانی که با هواپیما مسلفرت کردن میدونن چقدر مجهزه. لطفا مستند حرف بزنیم اگه تعریف میکنیم.

 8. سلام دوستان
  هر شهری دارای قابلیت های می باشد ولی به نظر من شهرستان جیرفت از چند جهت یک شهر نمونه است
  ۱_ از لحاظ کشاورزی که در کشور رتبه بسیار بالایی دارد یعنی چهار فصل را در خودش دارد واین شهرستان را هند کوچک ایران می نامند.
  ۲_از لحاظ تاریخی وباستان شناسی وگردشگری که باداشتن تاریخ ۷ هزارساله وتمدن کهن دقیانوس(تپه کنار سندل)
  ۳_هم از لحاظ فضاهای گردشگری وسبز وطبیعی بسیار
  ۴_هم از لحاظ صنعت ومعدن با معدن های بسیار زیاد وکارخانه های صنعتی
  ۵_هم از لحاظ موقعیت استراتژیک
  وغیره

 9. نمیشه گفت کدام شهر بهترین شهر است همانطور که نمیشه گفت بهترین گل کدام گل هست ، هر کسی بنا به سلیغه شخصی خودش شهری رو خوب یا بد میدونه ، بجای بهترین شهر باید این موضوع رو بیان کنیم که کدام شهر برای کدام دسته از افراد مناسب هست ، خوشبختانه کشور بزرگ ما ایران شهر های زیادی داره که هرکدومشون خصوصیات بخصوص خدشون رو دارن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *